remigiusz dettlaff » o mnie » fotografia dziecięca

fotografia dziecięca

Aby uzyskać jak najlepszy efekt swojej pracy często padam na kolana, wspinam się na drzewa, biegam, skaczę, naśladuję, zmieniam w ulubione postacie z dziecięcych bajek i wyobrażeń, gdyż tylko tak najpełniej dotrę do świata tych, które jako jedyne wiedzą czego szukają.
Cenię naturalność, spontaniczność oraz indywidualizm dziecka, dlatego z każdym pracuję inaczej, starając się najpierw je oswoić, zachęcić do zabawy przy pomocy różnych gadżetów, ulubionych przedmiotów, słodyczy itp. Niezmiernie ważna w tej kwestii jest również współpraca z rodzicami, ich obecność podczas sesji fotograficznej, zachęta i motywacja z ich strony, akcesoria znane dziecku, które ośmielą je i pomogą wzbogacić zdjęcia. Jestem otwarty na wszelkie sugestie rodziców, ich pomysły i marzenia, dzięki którym fotografia będzie niepowtarzalna i unikatowa.

W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną – i w myśl tej prawdy właśnie te chwile, jedyne, niepowtarzalne, z pozoru nie dające się w żaden sposób zatrzymać - staram się wyrażać swoimi fotografiami.