remigiusz dettlaff » o mnie » fotografia noworodkowa

fotografia noworodkowa

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
/Paulo Coelho/ -

Dokładnie te trzy rzeczy stanowią podstawę mojej pracy z tymi najdelikatniejszymi i zarazem najbardziej motywującymi do działania istotami.
Uchwycić ten wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju moment, wyrażający emocje dziecka, a jednocześnie przedstawić go na fotografii w jak najbardziej naturalny sposób, to umiejętność, którą trzeba w sobie stale ćwiczyć. Dlatego staram się, by moja praca z dziećmi była nieustannym warsztatem doskonalenia wiedzy oraz księgą doświadczeń zdobywanych dzień po dniu.
Aparat fotograficzny – instrument, który trzymam w dłoniach niczym skrzypce, ma sprawić, że zrobione nim zdjęcie, podobnie jak muzyka, poruszy najczulsze zakamarki duszy i odciśnie w niej długotrwały ślad.

Miejsce

Sesje noworodkowe, przede wszystkim z uwagi na czas, w jakim powinny być zrobione, czyli maksymalnie dwa pierwsze tygodnie życia maleństwa,
najlepiej wykonać w miejscu dla niego najlepszym, czyli w zaciszu domu. Jako, że w tym okresie maluszek przesypia większość dnia,
spokojne domowe warunki będą idealne na stworzenie pięknych i naturalnych zdjęć uwieczniających pierwsze momenty życia dziecka.

Co należy ze sobą zabrać na sesję dziecka?

By fotografie Państwa pociech były naturalne, ciepłe i klimatyczne, a także różnorodne pod względem stylu i niepowtarzalne, zachęcam do zabrania
ze sobą od 2-3 kompletów ubranek dla dziecka, interesujących i barwnych dodatków, takich jak: paputki, buciki, czapeczki, opaski.
Ulubione zabawki dziecka, maskotki, książeczki, układanki, przedmioty, z którymi się nie rozstaje, również zwierzątka domowe, będą
jak najbardziej wskazane do urozmaicenia zdjęć oraz zachęty dziecka do zabawy i oswojenia go z nową sytuacją.
Jestem otwarty na wszelkie Państwa pomysły i sugestie.